11951_5fa59ae15adb682299da1ede94302030

Juras Požela: mes atviri visuomenei ir kviečiame į susitikimą Sveikatos alėjoje

Birželio 30 dieną 15 val. Sveikatos apsaugos ministerija kviečia vilniečius ir sostinės svečius užsukti į Vilniaus gatvę prie ministerijos pastato (Vilniaus g. 33). Čia veiks  SAM sveikatos alėja. Tai vieta, kur galima susitikti su ministerijos vadovais ir specialistais, pasikonsultuoti pacientų teisių, medikų profesinės etikos klausimais, sužinoti viską apie Europos sveikatos draudimo kortelę, pasitikrinti savo mobiliųjų telefonų spinduliuotės lygį ar kūno masės indeksą, susitikti su gydytojais, gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos teigimu, ministerijoje gaunami laiškai, klausimai socialiniuose tinkluose, telefono skambučiai liudija, kad žmonės labai domisi sveikatos sistema, pacientų teisėmis, sveikatos ir sveikos gyvensenos klausimais.

„Mes esame atviri visuomenei, paliekame ministerijos kabinetus ir išeiname į žmones. Tiesioginis bendravimas, išgirsta visuomenės nuomonė – tai labai svarbus veiksnys gerinant ministerijos darbą. Apsilankiusieji Sveikatos alėjoje taip pat gaus žinių apie sveikatą, pavojingus gamtos ir žmonių veiklos veiksnius, išgirs gydytojų patarimus, kaip atsikratyti žalingų įpročių, išvengti širdies ir kraujagyslių, onkologinių susirgimų. Kviečiu visus, o ypač jaunus žmones, manančius, kad dar nereikia domėtis savo sveikata, ketvirtadienį užsukti į Sveikatos alėją“, – sako ministras Juras Požela.

Sveikatos alėjoje, be ministerijos darbuotojų, dalyvaus ministerijai pavaldžių įstaigų komandos. Skverelyje priešais ministeriją įrengtose palapinėse bus galima sužinoti daug naudingos informacijos. Radiacinės saugos centras matuos gyventojų atsineštų daiktų radioaktyvumą,  Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos palapinėje galima bus pamatyti parazitus (tiesa, negyvus) ir sužinoti, kaip išvengti nepageidaujamų „įnamių“. VUL Santariškių klinikų specialistai supažindins su diabeto mokykla, jaunieji dermatovenerologai pateiks naudingos informacijos apie odos ligas, LSMU Kauno klinikų medikai mokys pirmosios pagalbos, pasidalins su lankytojais kardiologijos žiniomis, kalbės apie fizinio aktyvumo naudą ir pamokys jogos pratimų. Sveikatos alėjoje taip pat bus galima pasikalbėti su psichologais ir psichoterapeutais, sužinoti kuo baigiasi badmiriavimas dėl grožio, pasikonsultuoti savižudybių prevencijos ir kitais klausimais.

SAM sveikatos alėjoje Vilniaus g. 33 ir skverelyje priešais pastatą kviečiame apsilankyti šį ketvirtadienį, birželio 30 d. nuo 15 iki 20 valandos.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

RelatedPost