IMG_9396

Kūrybinėse projekto "Gyvybės mazgas" dirbtuvėse gimė kepuraitės

Į Nacionalinio vėžio instituto Didžiąją salę čia besigydančias moteris į kūrybines dirbtuves sukvietė Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino katedros studentės. Kūrybinės dirbtuvės – tradicinis tęstinio projekto „Gyvybės mazgas“ renginys.

Projektą „

“ jau ne pirmus metus vykdo meno kūrėjus ugdanti Vilniaus dailės akademija ir onkologinius ligonius gydantis Nacionalinis vėžio institutas. Socialinė tikrovė ir psichologinė pagalba – tai tos sritys, kuriose  jau beveik dešimtmetis VDA Kostiumo dizaino katedros profesorė Danguolė Brogienė papildomai ugdo jaunuosius menininkus.

Šiemet VDA komanda surengė pacientėms kūrybines dirbtuves. Drauge su profesore Danguole Brogiene atvykusios studentės mokė, kaip iš paprasto šalio susisukti žaismingus turbanus.  Tradicines dovanėles – šalius ir iš natūralių audinių pasiūtas transformuojamas kepurėles moterys čia pat matavosi, bandė pačios modeliuoti spalvingus ir žaismingus galvos apdangalus.

„Vėžys – labai aktuali problema, artima kiekvienai šeimai ar giminei, – sako prof. Danguolė Brogienė,  projekto „Gyvybės mazgas“ sumanytoja ir vykdytoja. – Akademijos studentams netenka ilgai aiškinti, kokia šio projekto vertė, mes kasmet atvykstame su pirmojo kurso studentais į Nacionalinį vėžio institutą.  Jaunimas gerai supranta kur ir ko mes vykstame – savo darbais pradžiuginti ir paremti besigydančias moteris, savo patarimais pagelbėti joms išspręsti susidariusias problemas. Mūsų pirmakursiai noriai sutinka savo darbais pagelbėti onkologinėmis ligomis sergančioms moterims ir  džiaugiasi galėdami šiuos su meile ir atjauta sukurtus galvos apdangalus padovanoti moterims, kurioms  būtina chemoterapijos kursų metu laikinai netekus plaukų prisidengti galvą ir jaustis gražioms.“

Prof. D. Brogienė papasakojo, jog jau į spaustuvę keliauja dar du leidiniai iš serijos „Sveikime gražios“, kuriuose pateiktos schemos ir išsamiai aprašyti transformuojami galvos apdangalai ir vyniojimai.

 

Santaros žinios

 

RelatedPost